Türk Kahvesi Peeling – İşte 2 Harika Karışım

türk kahvesi peeling
Evde uygulanabilecek peeling Zeytin yağı ve Türk kahvesi peeling

Türk Kahvesi Peeling genellikle geniş gözenekli ve yağlı ciltlerde görülen siyah nokta sorununu ortadan kaldırmaktadır. Bazı durumlarda cilt tipine göre bakım yaptıkça artan siyah noktalar bir süre sonra sivilceye dönüşür ve geri dönüşü olmayan cilt problemleri ortaya çıkar. 

Türk kahvesi peeling tarifleri ile bu sorunu kolayca çözebilir ve evde peeling tarifleri ile pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Türk Kahvesi Peeling Ne işe Yarar ?

 • İçerisinde bulundurduğu toniği ile cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu nedenle güzellik sektörünün çoğu ürünlerinde kafein içeren maddeler kullanmaktadır.
 • Cilt tipine göre uygulanan zeytinyağı peelingleri cilde gereken nemi sağlar.
 • Türk kahvesi kabukları siyah noktaların azalmasına yardımcı olur.
 • Yorgun ciltlerin daha enerjik görünmesini sağlar.

Uygulamadan önce buhar banyosu yaparsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Buhar banyosu gözeneklerin genişlemesini sağlayarak siyah noktaların daha çabuk yok olmasını sağlar..

Türk kahvesi peeling tek başına yeterli evet ama onun etkisini artıran bir kaç madde daha bulunmaktadır. Özellikle kozmetik sektöründe çok kullanılan bu maddeler genelde evde peeling yapımında bayanlar tarafından çokça tercih edilmektedir.

Bu Konu İlginizi Çekebilir ; Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydaları Nelerdir?

Türk Kahvesi ve Zeytinyağı Peeling ; ( Haftada 2 Kez Uygulanabilir )

türk kahvesi peeling ve zeytin yağı
Zeytin Yağı ve Türk kahvesi Peeling
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı Türk kahvesi

Malzemeleri bir cam kasede karıştırın. Tamamen emilene kadar yüzünüze uygulayın ve masaj yapın. 10 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bunu haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Toz Şeker ve Türk Kahvesi Peeling ( Haftada 2 Kez Uygulanabilir )

 • 1 çay kaşığı Türk kahvesi
 • 1 tatlı kaşığı şeker
 • 1 tatlı kaşığı bal

Bütün malzemeleri karıştırın. Tamamen emilene kadar yüzünüze uygulayın ve masaj yapın. Yüzünüzde 7-8 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu tarifi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Sadece Türk Kahvesi ile Peeling ( 3 günde bir Uygulanabilir )

 • 1,5 çay kaşığı su
 • 1,5 çay kaşığı Türk kahvesi

Tüm malzemeleri karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 5 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. 3 günde bir uygulayabilirsiniz.

Türk Kahvesi ile bir çok siyah nokta temizleme seçeneği mevcuttur bunların arasında türk kahvesi bal maskesi , türk kahvesi dudak peelingi , türk kahvesi bacak peelingi bulunmaktadır.

Bu evde uygulanan peelingleri  kullananlar sonuçlardan oldukça memnun olduğu bilinmektedir. sizde evde peeling yaparak bir kahve ve lokum eşliğinde güzelleşmenin tadını çıkarabilirsiniz.

error: Content is protected !!