Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı saça faydaları nelerdir?
Hindistan cevizi yağı saça faydaları nelerdir?

Saç için Hindistan cevizi yağı saça oldukça çok kullanılmaktadır. Bunların arasında, saçı açmak, saçın hızlı uzaması, kıvırcık saçları düzleştirmek ve saçın sağlıklı kalması aynı zamanda saçın hacmi açısından da oldukça sık kullanılmaktadır.

Hindistan cevizi yağı saça faydaları eski zamanlardan beri bilinmekteydi. Ancak yeni nesil doğal Hindistan cevizi yağının faydalarının oldukça farkında. Günümüzde Saç için, cilt için, hatta yemek pişirmede bile kullanılıyor.

Hindistan cevizi yağı organlarımız için oldukça faydalıdır. Cilt için yoğun bir nemlendirici görevi görmektedir. Aynı zamanda saç için mucizevi bir sıvıdır.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydaları ;

1- Saç Kremi Görevi Görür

Hindistan cevizi yağı saça faydaları saç köklerine diğer yağlardan daha hızlı nüfuz eder, bu nedenle hindistancevizi yağını maksimum fayda sağlamak için saçınızda daha uzun süre bekletebilirsiniz. Bu uygulama en az bir saatten fazla sürebilmektedir.

Banyodan sonra saçınızı nemlendirmek için Hindistan cevizi yağı, tarak, saçınızı sarmak için havlu ve duş bonesine ihtiyacınız olacak. Kullanmadan önce yağı ısıtırsanız maksimum verim alırsınız, bu nedenle isterseniz saçınızı yıkarken bir miktar yağı sıcak suda dinlendirebilirsiniz. 

Saçınızı normal şampuanınızla yıkayın ve mümkün olduğunca havluyla kurulayın. Saçın doğal olarak kendi kuruması en sağlık yöntemdir. Mümkün olduğunca saç kurutma makinesi kullanmamaya özen göstermelisiniz. Biraz sıvılaşmış olan yağı saça ve derisine parmak uçlarınızla nazikçe masaj yapabilirsiniz.

Masajı ne kadar uzun tutarsanız, yağın emilimi o kadar iyi olur. masaj bittiğinde, saçınızı tarayın ve sıcak bir havluya sarın, ve bir duş bonesiyle kapatarak yağın emilmesini sağlayın. 30 ila 45 dakika sonra yağı saçtan arındırmak için şampuanlayın.

İPUCU: Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydaları ‘nı arttırmak için içerisinde birkaç köri yaprağı ekleyin.

2- Saçı Açmak için Hindistan Cevizi Yağı

Karışık saçlarla uğraşmak bir çok kadın için streslidir. O zaman müjde! Saçı açmak için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Daha da iyisi, doğal bir ürün olduğu için saçınıza herhangi bir zarar vermeyecek ve saçta kalıntı bırakmayacaktır. Saçınızı fırçalamadan veya şekillendirmeden önce birkaç adım izlemeniz gerekir. 

Yine sıcak suda dinlendirilmiş ılık Hindistan cevizi yağı kullanmak maksimum fayda sağlamaktadır. Ilık yağı saçınızın uçlarına, uçlardan köklere doğru nazikçe masaj yapın. Saçınızı çözmek için aralıklı olarak parmaklarınızı veya geniş dişli bir tarak kullanın. 

Yağ saçta emildikten sonra, her zamanki gibi şekillendirebilirsiniz. Acele edip şampuanlamak zorunda değilsiniz, yağ saçınızda kalabilir, Ne kadar uzun tutarsanız saçınız o kadar fazla beslenmektedir.

İPUCU: Saçı Açmak için Banyolardan sonra Hindistan cevizi yağı uygulamanız bir daha karışmasını büyük ölçüde engelleyecektir.

3- Kepek için Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydaları Nelerdir
Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydaları Nelerdir?

Kepek, kuru saç derisinin bir sonucudur. Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydaları arasında kepekle mücadelede bulunmaktadır. Kuru kış aylarında yaza göre daha fazla kepek sorunu olmasının sebebi de budur. 

Ayrıca, kimyasal şekillendirme ürünlerinin, şampuanların ve saç kremlerinin uzun süreli kullanımı, saç derisini kuru bırakarak kepek olarak bildiğimiz beyaz pullara neden olmaktadır. Kepek için Hindistan cevizi yağı nemlendirici ve besleyici özelliklere sahip olduğundan, düzenli olarak kepekle mücadele etmek ve onu uzak tutmak için kullanabilirsiniz. 

Gece yatmadan önce saçınıza ve saç derinize ılık yağ sürün ve kafa derinize masaj yapın. Dolaşan saçları gidermek için tarayın ve uyumak için saçınızı gevşek bir at kuyruğuna bağlayın. Sabah kalktığınızda normal şampuanınızla saçınızı yıkayın.

Bu yazı İlginizi çekebilir; Evde Saç Bakımı İpuçları

İPUCU: Kepek için Hindistan Cevizi Yağı Kullanımında Daha hızlı sonuç almak için bu tedaviyi haftada en az iki kez uygulayın.

4- Saçın Hızlı Uzaması için Hindistan Cevizi Yağı Etkisi

Hindistan cevizi yağı ‘nın düzenli kullanımı saç uzamasını doğal bir şekilde destekler. Saçınız daha hızlı uzar ve daha kalın tellere sahip olur. Çünkü Hindistan cevizi yağında bulunan vitaminler ve yağ asitleri saç derisini besler ve ölü deri birikiminin saç köklerinden atılmasına yardımcı olur. 

Günün sonunda saç tellerinize uçlarından köklerine kadar masaj yaparak ılık yağ uygulayın. Saçın hızlı uzaması için yağlamadan önce yıkayabilirseniz daha iyi sonuç verir. Yağ uygulandıktan sonra saçı tarayarak açın. Yağı saça ve saç derisine birkaç dakika masaj yapın. En iyi sonuçlar için Hindistan cevizi yağını saçınızda bir gece bırakın.

İPUCU: Saçın Hızlı Uzaması için Uygulama Yaptığınızda Harika bir koku isterseniz Hindistan cevizi yağına en sevdiğiniz esanslı yağdan birkaç damla ekleyebilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir ; Evde Kepek Tedavisi Nasıl Yapılır ?

5- Kıvırcık Saçları Düzleştirmek için Hindistan Cevizi Yağı

Kıvırcık veya dalgalı saçlarınız varsa, onları düzleştirmek için olan çabalarınızı yalnızca siz bilirsiniz. Eğer çok aceleniz varsa saçı hemen düzeltmeniz gerekebilir. Bunun için eşit miktarda su ve Hindistan cevizi yağını karıştırın. Sadece saçınızın kıvırcık kısımlarına uygulayın ve işte bu kadar.

İşiniz bittiğinde parmaklarınızı saçınızda gezdirin ve dışarı çıkmadan önce her zamanki gibi şekillendirin. Hindistan cevizi Yağı, dalgalanmaları ve kıvırcık saçınızı düzleştirmede size çok yardımcı olacaktır. Bu yöntem sadece bukleleri düzleştirmenize yardımcı olmakla kalmayacaktır. Aynı zamanda gün boyunca saçınızın daha temiz görünmesini sağlayabilmektedir.

İPUCU: Kıvırcık Saçları Düzleştirmek için uzun vadeli faydalar sağlamak istiyorsanız saçınızı haftada en az iki kez Hindistan cevizi yağı uygulayın.

Hindistan Cevizi Yağı ile Düzleştirme Uygulaması için videoyu İzleyebilirsiniz.

Saçların Parlak Olması için Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı saça faydaları arasında saça doğal parlaklık kazandırmakta bulunmaktadır. Dışarı çıkmadan önce saçınıza anında parlaklık katmak isteyebilirsiniz. Bunun için şekillendirmeden önce saçınızın dış kısımlarına az miktarda saf Hindistan cevizi yağı sürün. İdeal sıcaklıkta olan ılık yağı kullanın.

 Hint yağı ile karıştırılmış Hindistan cevizi yağı, saçların parlak olması için çok kullanılan bir yöntemdir. İki kaşık hindistancevizi yağını bir kaşık Hint yağı ile karıştırıp saçta kullanmadan önce ısıtabilirsiniz. Hint yağı, başka hiçbir ürüne benzemeyen bir parlaklık bırakmaktadır. Hindistan cevizi yağı ile karıştırıldığında kısa sürede etkili sonuçlar verir.

İPUCU: Saçınızın gün boyunca doğal ve taze kokmasını sağlamak için Hint yağı ve Hindistan cevizi yağınıza yarım damla lavanta yağı ekleyin.

6- Saç Dökülmesini Önleyen Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı saç dökülmesini önler
Hindistan cevizi yağı saç dökülmesini önler

Saç dökülmesi, kalıtımdan strese veya bir çok sebebe uzanan çeşitli nedenlerle ortaya çıkar. Saçların incelmesini önlemek için yaptığınız her şeyin dışında, etkili bir önlem olarak saç dökülmesini önleyen Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı saça faydaları arasında saç dökülmesini önlemekte vardır. Saç derisine uygulandığında lifleri ve kökleri güçlendirdiği için uygulanabilmektedir.

Yağ, saçınızdaki proteinlerin tutunmasına yardımcı olur. Yağı saçınıza veya saç derinize düzenli olarak uygulayabilir, masaj yaparak ve saç dökülmesini önlemek için gece boyunca bırakabilirsiniz.

İPUCU:  Saç Dökülmesini Önleyen Hindistan cevizi yağını Kırık uçları iyileştirmek içinde Kullanabilirsiniz. Bunun için Saçın uçlarına Hindistan cevizi yağı ile birkaç damla badem yağı sürün.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular;

Hindistan Cevizi Yağını Vücut için Kullanabilir miyim?

Cevap; Evet , Hindistan cevizi yağı sadece saç için değil cildiniz için de bir çok fayda sağlar. Kirpiklere de uygulanabilir. Kirpikleri besler ve nemli tutar. Aynı zamanda vücut tüylerinizi almadan önce sürerseniz cildi yumuşatır. tıraş kremi yerine kullanılabilir. Cildinizi nemlendirir ve sağlıklı nefes almasını sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Cevap; Soğuk preslenmiş saf Hindistan yağı cilt ve saç için en yararlısı olduğu kanıtlanmış olsa da piyasada satılan kaliteli ürünlerden de satın alabilirsiniz. Satın almadan önce içindekiler kısmına göz gezdirin herhangi bir katkı maddesi varsa almayın. Doğal ve katkısız yağı tercih edin.

Soğuk Preslenmiş Hindistan yağı ile Normal Hindistan yağı arasındaki fark nedir?

Hindistan cevizinden yağ çıkarmak için iki yöntem vardır. Normal yöntem sıcak pres olarak bilinir. Yağ yüksek sıcaklıklarda işlenir buda yağın besin maddelerine zarar verir. Soğuk presleme ise ısı kontrollü bir ortamda işlenir ve besin maddelerinin ve özelliklerinin çoğunu korunmasını sağlar. Rafine Hindistan cevizi yağından besin maddelerinin çoğunu kaybettiği için uzak durmak gerekir.

error: Content is protected !!