Kolik Bebek için Çözümler

kolik bebekler için çözümler
kolik bebekler için çözümler

Bebeğiniz kolik , reflü ya da sadece huzursuzluk nöbetlerinden muzdaripse iyi haber şu ki Kolik Bebek için Çözümler mevcut , koliği yatıştırmanın veya sancıları azaltmanın pek çok basit yolu var, bunu hemen deneyebilirsiniz, Çocuk doktorunuzun randevusunu beklemenize gerek yok.

Tabiki bu bebeğinizin ağlamalarına müdahale etmek için içgüdülerinizi kullanmaktan ibarettir ve diğer zamanlarda biraz kalıpların dışına çıkmanız gerekebilir. 

Aşağıdaki öneriler, ağlama nöbetlerinde bebeğinizi rahatlatmak için kullanabileceğiniz yöntemlerdir. Çocuğunuzla ilgili normal bir durumun ötesinde bir şey olduğunu hissederseniz, hiç vakit kaybetmeden çocuk doktorunuzu arayın.

1- Beslenme

kolik bebek için çözümler beslenme
bebeğiniz aç olabilir ilk şüphe duymanız gereken olay budur.

Dikkate alınması gereken ilk şeylerden biri, bebeğinizin aç olup olmadığıdır .  Yeni doğanlar sık ​​sık beslenirler, ” Ama ben seni daha yeni besledim ” diye düşünseniz bile , bebeğinizin yeniden beslenmesi oldukça olasıdır.

Emziren bebekler genellikle küme besleme adı verilen bir modele girer. Bebeğinizi ne zaman besleyeceğinizi belirlemek için saati takip etmekten vazgeçin ve bunu yerine iç güdünüzü dinleyin.

Mamayla beslenen bebekler için tam olarak ne kadar ve ne sıklıkla besleneceğini anlamak zor olabilir. mamalar içerdiği Formül itibari ile bir, bebeğin ağırlığı ve 24 saat içinde kaç kez beslendiğiyle veya yaşa göre kaba tahminler kullanılarak tahmin edilebilir.  Bebeğinizin çok az ya da çok yediği konusunda endişeleriniz varsa daima çocuk doktorunuzla konuşun.

2- Kolik Bebek için Çözümler Bez Kontrolü ve Gaz Kontrolü

kolik bebek için çözümler
bebeğin bezini ve gazını kontrol edin

Bebeğinizin temel ihtiyaçlarını ele alarak rahatsızlığı durdurmanın başka yolları da vardır. Bebek bezi değiştirmek, geğirme ve gaz ağrısını hafifletmek, bir bebeği huzurlu bir rahatlığa geri getirebilecek yöntemlerdir. Aşağıdaki kontrol listesine bir göz atın ,

 • Bebek bezi ıslak mı? Bazı bebekler , hafif ıslak olan bezlere tahammül bile edemezler.
 • Bebek bezi çok mu sıkı? Bebek bezinin çok sıkı olup olmadığını kontrol edin,
 • Bebek bezi rahatsız mı? Bazı bebekler hassastır. Bebeğiniz için doğru markayı deneyerek bulmanız gerekir.
 • Bebeğinizin geğirmesi gerekiyor mu? Geleneksel omuz üstü yöntemi yerine farklı geğirme pozisyonları denemeniz gerekebilir. Bebeğinizi dik otururken veya kucağınızda yatarken gazını çıkarmayı deneyin.
 • Bebeğinizin gazı var mı? Karın üzerine hafif bir baskı gaz ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabilir.  Bebeğinizi kucağınızın göbek tarafı aşağı gelecek şekilde konumlandırmanız gerekir.

3- Masaj ve Yakın İletişim

kolik bebek için çözümler
yetişkinler gibi masaj, bebekleri de rahatlatır.

Kolik Bebek için Çözümler ‘in başında Bebek masajı ve fiziksel dokunuşa odaklanan yöntemler geliyor, yetişkinler için güzel bir sırt veya ayak masajının yapıldığı gibi bebekler için de yapılabiliyor ve rahatlatıcı oluyor.

Erken doğmuş bebeklerle ilgili bazı araştırma çalışmaları, kanguru bakımının ( Kanguru bakımı, bebeğin üzerinde sadece bezi ve şapkası olacak şekilde annenin göğüs kafesi üzerine yatırılarak, belirli süre ten teması sağlanmasına denir. ) nefes almayı stabilize etmeye yardımcı olduğunu, kalp atış hızını iyileştirdiğini, başarılı emzirmeyi teşvik ettiğini ve ebeveyn-çocuk bağını geliştirdiğini göstermiştir.

4- Kolik Bebek için Çözümler Ilık Su Banyosu

ılık su banyosu kolik bebekleri rahatlatır

Birçok yetişkin için, güzel bir ılık banyo yapma düşüncesi bile rahatlık düşüncelerini getirir. Bu bebeğiniz için de geçerlidir. Bazı bebekler banyo zamanının onlar için eğlenceli olmadığını hemen haber verse de, bazıları için banyo hoş bir dikkat dağıtıcıdır.

Ek olarak, bebeğinizle banyo yapmayı düşünün . Bunu yapmak, rahatlatıcı ılık suyu ciltten cilde temas konforuyla birleştirir.

Kolik Bebek için Çözümler Arasında Etkili ve Bilinmeyen bir Yöntem ;

5- Beyaz Gürültü

kolik bebek için çözümler
bebeğe rahim sesleri veya klasik müzik dinletmek onları çok rahatlatır.

Kulağa ne kadar tuhaf gelse de beyaz gürültü, kolik bir bebeği sakinleştirmek için harikalar yaratır. Uzmanlar, arka plandaki düzensiz uğultu sesin bebeğinizin rahimde duyduğuna benzer olabileceğini düşünüyor.  Bu aşinalık bebeğinizi büyüleyebilir ve rahatlatabilir.

Bebeğinizin kendi kendine uyuduğunu ve hatta güldüğünü farkedeceksiniz..

İlginizi Çekebilir ; Meme Reddi Nedenleri ve Çözümü

Kolik Bebek Çözümleri için değişik bir kaç öneri ;

 • Bir kurutma makinesinin veya elektrikli süpürge veya saç kurutma makinesi gibi diğer ev aletlerinin uğultusu
 • Rahim sesleri çalan CD’ler veya MP3’ler
 • Hatta Klasik müzik

6- Bebeği Sakinleştirip Rahatlatmak

bebek rahatlatma
bebeği rahatlatmanın yolları

Bebeklerde koliğin kesinlikle gizemleri vardır, ancak birçok anne ve baba bu hareketin şiddetli ağlama nöbetlerini bitirdiğini paylaşmıştır. Rahatlatıcı hareketleri kullanmanın birçok basit yolu vardır:

Bir Kaç Kolik Bebek Çözümleri ;

 • Bebeğinizle birlikte sallanan sandalyede sarılıp oturmak,
 • Bir bebek salıncağına veya zıplayan koltuğa yerleştirmek,
 • Evde bebek arabasına koyup gezdirmek. 
 • Araba koltuğuna oturtmak ve bir gezintiye çıkmak .

7- Sallanan , Dönen Dikkat Çekici Oyuncaklar

Sallanan , Dönen Dikkat Çekici Oyuncaklar

Bir salıncakta ya da araba koltuğunda hareket etmenin sakinleştirici hislerini yaşamak, ağlamaları ortadan kaldırabildiği gibi, bazen hareket eden nesneleri görmek de aynı derecede rahatlatıcı olabilir.

 Aşağıdaki Kolik Bebek Çözümleri ipuçlarını deneyip susturucu etkisi yaratıp yaratmadığını kendiniz görün ;

 • Yavaş hareket eden bir tavan vantilatörü
 • Çamaşır makinesi veya kurutucuda yuvarlanan giysiler
 • Bebek beşiğine takılan dönen oyuncaklar.

Kaynak ; İnfantil kolikli bir bebeği olan ebeveynlerin dört yıllık takibi

error: Content is protected !!