Yeni Doğan Sünneti ve Bakımı

Yeni doğan Sünneti ve Bakım
Yeni doğan Sünneti ve Bakım

Yeni doğan Sünneti , Erkek Bebek Sahibi Anne Babaların çok çekindiği bir durum olsa da doktorlar tarafından 0-2 Yaş ‘a kadar tavsiye edilmektedir. Şunu da Belirtmek gerekir ki bebeklerde sünnet sanıldığı kadar zor ve zahmetli bir süreç değildir.

Lokan Anestezi ile Yeni Doğan Sünneti

Lokal Anestezi ile Bebek Sünneti en çok tercih edilenler arasındadır, Bu işlemde Sadece sünnet bölgesi uyuşturulmaktadır , Uyuşturma işlemi iğne ile yapılmaktadır. İğne işlemi gerçekleştikten sonra uyuşması beklenir bu durumda çocuğun uyumasında veya beslenmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Sünnet Sonrası 1.Gün

Yeni Doğan Sünnneti ve bakımı
Yeni Doğan Sünnneti ve bakımı

Sünnet Sonrası ilk gün ağrı olması normal bir durumdur. Doktorunuzun size tavsiye ettiği ağrı kesiciyi sadece ilk gün 4 – 6 saat aralıklarla mutlaka çocuğunuza verin. bir sonraki gün ihtiyaç durumunda ağrı kesiciye devam edebilirsiniz. Unutmayın Sünnetten dolayı çocukta ateş olmaz.

Yara yerinin açıkta kalmasında veya hava almasın da herhangi bir sakınca olamamakla birlikte ayrıca pansumana da ihtiyaç duyulmamaktadır.

ilgili Yazı ; Çocuklarda Kabızlık

Sünnet Sonrası 2.Gün

Sünnet Sonrası ikinci günden itibaren bölgede şişlik , kızarıklık , Ödem , Morluk , Yamukluk görülmesi normaldir. Bu gibi sorunla karşılaşıldığında 3 Hafta kadar sürdüğü bilinmektedir. Bölgede meydana gelen bu semptonlar 2. günden itibaren daha çok artar.

Bebek Sünneti – Yeni Doğan Sünneti ‘nin Avantajları Nelerdir ?

Video Link

Sünnet Sonrası Bebek Banyo Yaptırılır mı?

Bebek Sünnet Sonrası 2. Günden itibaren Banyo Yaptırılabilir.
Bebek Sünnet Sonrası 2. Günden itibaren Banyo Yaptırılabilir.

Bebeğinize sünnet günü ve ertesi günü banyo yaptırmak sakıncalıdır sünnetli bölgeye kaka bulaşırsa su ile temizlenmesinde herhangi bir sakınca olmaz. Herhangi bir Sorun yoksa bebek sünnet sonrası 2. Günden itibaren yıkanabilir.

Sünnet Sonrası 5.Gün

yeni doğan sünnet sonrası 5.gün
yeni doğan sünneti sonrası 5.gün

Sünnet Sonrası 5.gün artık iyileşme sürecine girdiği zaman dilimidir , Çocuktan çocuğa bu durum değişmektedir. Bazı Bebeklerde bu süre 4 Gün Olurken Bazı bebeklerde ise bu süre 7 güne kadar çıkabilmektedir. 5.Gün Dikişler Gevşer uç kısmın morarıklığı tamamı ile kaybolur.

Yeni Doğan Sünneti Sonrası 10.Gün

yeni doğan sünneti 10.gün
yeni doğan sünneti 10.gün

Doktorunuzun size yazdığı kremi ve Bardak uygulamasını kullanmayı artık Sonlandırabilirsiniz. 10.Gün sonunda Bebekte herhangi bir problem yoksa Hastaneye bile gitmeden resim ile doktor kontrolü gerçekleştirilebilmelidir

Sünnet Sonrası Her Çocukta Olmasa da pipi içeri kaçması normaldir. Bu Bebeğin yapısı ile alakalı bir durumdur ve iler ki zamanlarda kendiliğinden düzelmektedir. Günde 1 kere yanlardan basılmak suretiyle pipinin dışarı çıkması sağlanıp etrafı ıslak mendille silinmesi kirlenmesini önler.