Bebeğimin Uyuması için Emzirmeli miyim ?

Bebeğin uyuması için emzirmek
Bebeğin uyuması için emzirmek

Bebeğimin Uyuması için emzirmeli miyim ? Sorusu Anneler için sıkça kafa karıştıran bir sorudur. Gece Emzirme sağlıklı ve eğlenceli bir gece rutini gibi görünebilir. Bebeğinizin iyi bir gece uykusu almasını engelleyen kötü uyku alışkanlıklarına yol açabilir.

Tüm bebekler gece boyunca birkaç kez uyanır. Bu sebeple bebeğinizi uyuması için düzenli olarak emzirmelisiniz. Gece boyunca tekrar uykuya dalmasına yardımcı olması için aynı işarete ihtiyacı olacaktır. Bu bebeğiniz bir beşikte veya yatağınızı paylaşsa da geçerlidir. Gece Emzirme kolay uykuya dalma yolu olarak gözükse de Siz ve bebeğiniz için daha fazla uyanma ile sonuçlanacaktır.

Bebeğimin Uyuması için Gece Emzirme

Bebeğimin uyuması için gece emzirmesi

Pek çok çalışma, emziren annelerin zaten bildiklerini desteklemektedir, yani Anne sütüyle beslenen bebekler, gece boyunca bir uyku düzeni geliştirir ,Uykusu mama ile beslenen bebeklerden daha uzun sürer. Peki Neden? 

Birincisi, anne sütünün sindirimi mamadan daha kolay olduğu için bebekler daha çabuk acıkır ve geceleri daha sık uyanır.

İkincisi, emzirmek besleyici olduğu kadar rahatlatıcı ve sakinleştiricidir , Bir bebeğin emzirme ile uyku arasında bir bağlantı kurması uzun sürmez. Bebeğinizi uyuması için birkaç hafta emzirdikten sonra, başka bir uykuya dalma yolunu bilmeyecek veya istemeyecektir.

Peki Bu Bebeğimin Uyuması için Emzirmemem Anlamına Geliyor ?

Tabii ki Hayır,

Bebeğinizi uyuması için emzirmek, özellikle iyi bir emzirme ilişkisi kurmaya özellikle ilk veya ikinci ayda harika bir bağ kurma yöntemidir. Ancak bundan sonra her gece uyumak için emzirmeye ve gece uyanmalarında da buna devam etmek zorunda kalırsınız. Kendi uyumayı ne kadar çabuk öğrenirse o kadar iyi.

Uyumayan Bebek Nasıl Uyutulur?

Emzirmeden Uyutmak için Neler Yapmam Gerekir ?

emzirmeden uyutmak için neler yapmak gerekir

Bebek Emme ile uyku ilişkisini zaten oluşturduysa, umutsuzluğa kapılmayın: Sağlıklı uyku alışkanlıklarını öğretmeye başlamak için asla çok geç değildir. İşte bebeğinizi kendi başına uykuya dalma yolculuğuna çıkarmanın birkaç yolu:

  • Yatma vakti rutininde daha erken girmesini sağlayın veya yatma vaktinde emzirdiğiniz süreyi azaltın.
  • Bebeğinizi yatma vakti rutininizin bir parçası haline getirmek yerine akşamın erken saatlerinde emzirin.

Bu değişiklikleri yalnızca yatma vaktinde yapmanız gerektiğini unutmayın. Bebeğiniz yatma saatinde kendi başına uykuya dalmaya başladığında; gece boyunca kendini çabucak tekrar uykuya sokmaya başlayacaktır.

Bebeğimin Uyuması için Her Fedakarlığı yaparım diyen annelerin göz önünde bulundurması gereken başka bir şey var , Kendiniz yeterince uyuyor musunuz? 

Bebeklerin Rahat Bir Uykuya Dalması İçin 8 Kural

error: Content is protected !!