Kreşe Giden Çocuğa Bağışıklık Güçlendirici Besinler

Kreşe Giden Çocuğa Bağışıklık
Kreşe Giden Çocuğa Bağışıklık

Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirecek yiyeceklerin en etkililerini seçmek çocuk için her zaman önem arz eder, Kreşe giden çocuğa bağışıklık güçlendirici besinler annelerin özellikle kreş zamanlarında çocuklarına sık vermesi gereken besinlerdir. Kreş gibi kalabalık ve çocukların yakın olduğu ortamlarda kapılan hastalıklara dirençli olması için gereklidir.

İşte Kreşe Giden Çocuğa Bağışıklık Güçlendirecek Yiyecekler..

Balık

Somon ve Ton balığı en faydalı balık türlerindendir. İçerisindeki omega 3 oranı sebebi ile uskumru balığı en faydalı tür olarak kabul edilmektedir. Balığın yağ asitleri vücuda yüksek besin değeri verdiği için vücut için gereklidir. Ruh hali ve vücut aktivitesini iyileştirmede çok etkilidir. Hafızayı güçlendirir, beyin performansını güçlendirir, vücudu kalp ve damar hastalıklarından korur.

Kreşe Giden Çocuğa Bağışıklık Güçlendirici Brokoli

Beslenme uzmanları brokoliyi hem çocuk hem de yetişkinler için sıkça tavsiye etmektedirler. İçeriğindeki antioksidanların, vitaminlerin, minerallerin ve lif açısından zengin olması nedeniyle insan sağlığı için çok önemlidir. En önemli faydaları arasında bağırsak kanserini önlemesi olduğu bilinmektedir, Bağışıklık sistemini, cildi ve ruh halini iyileştirir ve brokoliyi sürekli olarak tüketen çocuklarda Kardiyovasküler hareketlenme iyileşir ve kemikler güçlendirebilmektedir.

Bu yazı İlginizi Çekebilir ; Bağışıklık Sistemini Güçlendirecek 10 Yiyecek

Kivi

Kreşe giden Çocuğa bağışıklık denince kivi en iyi meyve türlerinden biri olarak bilinmektedir, çünkü portakalda bulunan (c) vitamini miktarının iki katını barındırmaktadır ve muzda bulunan potasyumun daha büyük bir kısmını da barındıran kivi, antioksidan ve klorofilde içerir yeşil rengi, kanserle mücadelede etkilidir. kalbi güçlendiren, kan damarlarını koruyan iyi bir magnezyum kaynağı olarak bilinmektedir.

Muz

Muz, enerji ve mineral bakımından zengindir, bu nedenle bir çocuğa sabah okula giderken ona enerji, canlılık ve aktivite kazandıran bir muz verilebilir ve muz, kan basıncını düşürmeye yardımcı olan büyük miktarda potasyum içerir. aynı zamanda lif bakımından da çok zengindir.

Kreşe Giden Çocuğa Bağışıklık Güçlendirici Besinler Nelerdir?

Video Link ; https://www.youtube.com/watch?v=9G15EPgs80Q

Domates

Domates, vücuttaki serbest partiküllerin ilk savaşçısı olarak kabul edilen likopen içerdiği için besin değeri yüksektir. Pişirilmesi besin değerini bir miktar düşürdüğü için çiğ olarak tüketilmesi tercih edilebilmektedir.

Ispanak

Demir bakımından en zengin gıdalardan biridir, çocukların özellikle gelişimlerinin erken dönemlerinde sık sık yemeleri gerekmektedir. Vücudunun enerji ve demir kazanması için çocuğun okul yemeklerine sandviç olarak yapılabilmektedir.

Sarımsak

Sarımsak, vücuttaki herhangi bir organı etkileyebilecek herhangi bir enfeksiyona karşı, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalışmaktadır. Anti-toksin görevi gördüğü için doğal bir antibiyotik , bu nedenle tavsiye edilmektedir. Çocuğun yararına salatalara veya herhangi bir yiyeceğe ilave yapılmalıdır. Sarımsak uzmanlar tarafından emziren anneler içinde tavsiye edilmektedir.

Bu Yazı ilginizi Çekebilir ; Emziren Anne ve Bebek için Faydalı Yiyecekler

Badem

Kreşe Giden Çocuğa Bağışıklık Güçlendirici olarak badem genellikle şeker gibi bazı katkı maddeleri ile yenir. Bazı kek türlerine eklenir ancak hayvansal olmayan en iyi protein kaynağı kabul edildiği için başka hiçbir malzeme kullanılmadan yenmesi tercih edilmelidir. Kemik oluşumuna gerekli olan kalsiyum, magnezyum, manganez ve fosfor gibi minerallerin yüksek bir yüzdesini içerdiğinden kemikler için çok gerekmektedir.

Bal

Balın faydaları nelerdir? Antiinflamatuar olarak kullanıldığı ve virüslere dirençli olduğu soğuk algınlığına karşı herhangi bir tıbbi ilaçtan daha iyi olduğu için önemli bir enerji kaynaktır. Bal çoğunlukla karbonhidrat ve sudan oluşmaktadır. Çocuğun spor aktiviteleri için gitmeden önce her gün sabahları bir kaşık alması önerilmektedir.

Lahana

Lahana iyi bir K vitamini kaynağı olduğundan, idrarda fazla sodyum üreterek kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur, ve kan damarlarının duvarlarını gevşetmeye yardımcı olur, kan basıncını düşürür ve eklem ağrısını hafifletir.

error: Content is protected !!