Suda Doğum Yapmak için Nedenler

Suda doğum nedir ?
Suda doğum nedir ? suda doğum nasıl olur ?

Suda doğum, dünyada hamile kadınlar için giderek artan bir seçenek haline geliyor. Özellikle batılı ülkeler de bir çok hastane ve doğum merkezi bunu tercih eden anneler için su küvetleri bulundurmaktadır.

Bu doğum , süreci kısaltıp anne ve bebek için rahatlama sağlamakla kalmaz , sancıları da hafifletir , bebeğin çıkış yaptığı kanalların yumuşayarak genişlemesi için olanak sağlar , çoğu zaman cerrahi müdahale gerektirmez doktor gözetiminde olması gerekir.

artıları ve eksileri bulunan bu yeni nesil doğumun biz artılarından bahsedeceğiz ;

Suda Doğum Yapanlar Neden Bunu Tercih Ediyor?

Birçok kadın, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle bu şekilde doğum yapmayı tercih etmiştir ;

Daha Az Sancılıdır..

Suda doğum ağrıyı azaltmada çok etkili olduğu zaten bilinmekte ve bazı araştırmalar suda doğumun ağrıyı azaltmada epiduralden sonra geldiğini söylüyor . Bu şekilde doğum yapan anneler doğum esnasında çok ağrı yaşamadıklarını ifade etmişlerdir.

ilgili yazı ; Erken Doğum Belirtileri Nelerdir?

Suyun Rahatlatıcı Özelliği

Suda Doğum nasıl olur
Suda Doğum Rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır.

Su, rahatlatıcı özellikleriyle eski zamanlardan beri tedavi olarak kullanılmaktadır. Düşünün insanın stresli zamanlarında ılık bir duş gerçekten iyi gelmez mi ? bu nedenle ılık su doğumda aynı etkiyi yaratır. Gevşeme için harika bir yöntemdir.

Anne için Daha Konforlu Hareket Alanı

Suyun içinde anne daha kolay hareket etmektedir. Bu hareket alanının genişlemesi daha etkili kasılmalara yardımcı olmakta bacakları daha rahat hareket ettirebilmektedir. çömelebilir ve bunların hepsi daha az ağrı hissetmenize bebeğin pelviste aşağı doğru daha hızlı hareket etmesine sebep olmaktadır.

Epiduralden kaçınmak istiyorsanız , bu yöntemin ağrı kesici ilaç ihtiyacını azalttığı kanıtlanmış bir durumdur.

error: Content is protected !!