Sivilce Kurutma Doğal Tedavi – 1 Gecede Sivilce Kurutma

Sivilce kurutma için evde doğan yöntemler
Sivilce kurutma için evde doğan yöntemler

Sivilce Kurutma yöntemleri çok farklıdır. Özellikle doğal tedavi yöntemleri ile 1 gecede sivilce kurutma mümkündür. Bazı sorunlar sivilce kremi ile iyileşirken, bazı istisnalar hariç çoğunlukla doğal tedavi yöntemleriyle iyileşebilmektedir. Sivilcelerden, doğal maske yaparak kurtulmak mümkündür.

Bu yazıda sivilcenin çok kısa bir sürede nasıl tedavi edileceğini inceleyeceğiz.

Sivilce Neden Olur?

Sivilceye neden olur ? cildinizdeki gözenekler yağ ve ölü deri hücreleriyle tıkandığında başlar ve her gözenek, sebum adı verilen yağlı bir madde üreten bir yağ bezine bağlıdır. Ekstra sebum, gözenekleri tıkayarak Propionibacterium acnes veya P. acnes olarak bilinen bir bakterinin büyümesine neden olur.

Beyaz kan hücreleriniz P. acnes’e saldırarak cilt iltihabına ve sivilceye yol açar. Bazı akne vakaları diğerlerinden daha şiddetlidir, ancak yaygın semptomlar arasında beyaz başlıklar, siyah noktalar ve sivilceler bulunmaktadır.

Aşağıdakiler Sivilce gelişimi için belli başlı faktörlerdir.

  • Genetik
  • Diyet
  • Stres
  • Hormon Değişiklikleri
  • Enfeksiyonlar

Standart klinik tedaviler sivilceyi azaltmak için en etkilisidir. Ama etkileri halen araştırılan evde sivilce için uygulanan doğal yöntemlerde bulunmaktadır.

1 Gecede Sivilce Kurutma Yöntemleri

1 gecede sivilce kurutma, sivilcelerden kurtulmak için doğal yöntemler
1 gecede sivilce kurutma, sivilcelerden kurtulmak için doğal yöntemler

Özellikle Ergenlik Yaşı, sivilcenin çözümü için öncelikli bir koşul olarak düşünülmelidir. Ergenlik döneminde sivilce tıbbi yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Doktorların önerdiği sivilce kremi 3 ay içerisinde sonuç vermeye başlar. Kururlar ve tekrar çıkmazlar. Hatta bazı sivilce kurutan antibiyotikler ile 1 gecede sivilce kurutma meydana gelir.

Sivilce belli bir yaştan sonra çıkmaya devam ederse doğal yöntemlerden yararlanmak daha iyi olur. Sivilce için en doğal çözüm kabartma tozu ve su yöntemidir. Bu karışımı her gün yüzünüze uygulayabilirsiniz. Sivilce kısa süre içinde yüzünüzde veya cildinizde kurumaya başlayacaktır.

Sivilcelerden Kurtulmak için Hijyen

Sivilcelerden kurtulmak için hijyen kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sıradan havlu kullanmak yerine size özel bir yüz havlusu almanız gerekiyor. Cildiniz zaten birçok yönden savunmasızdır. Bu nedenle, onu tehlikeye atacak bazı davranışlardan kaçınmalısınız.

iltihaplı Sivilce Kurutma

iltihaplı Sivilce oluşumu büyük ve çok iltihaplı ise iç hastalıklarından ilerleyen zamanlarda bir sorun yaşamamak için, Başka bir hastalığınız olup olmadığını kontrol ettirip muayene olmalısınız. Böylece başka bir hastalığınız olup olmadığını iltihaplı sivilceye neyin neden olduğunu öğrenebilirsiniz.

Sivilce için Doğal Maske Elma Sirkesi ve Su

Sivilce için Doğal Maske Elma sirkesi ve su ile yapılan doğal maskedir, bu doğal yöntem sivilceler için oldukça faydalıdır. Elma sirkesinin asidik yapısının sivilcelerle savaşmak gibi bir özelliği vardır. Ancak dikkat etmeniz gereken konu Elma sirkesini suyla karıştırmadan kullanmamalısınız. 

Bu Yazı İlginizi Çekebilir ; Elma Sirkesinin Zararları ve Faydaları

Sivilce oluşumu sürecinde el ile yüze dokunmak çok tehlikelidir. Yüz bakımı yapılırken eller çok iyi yıkanmalıdır. Ellerden bulaşan mikroplar sivilcenin yayılmasına neden olur.

error: Content is protected !!