Hamilelikten Sonra Hızlı Kilo Vermek İçin 5 İpucu

Hamilelikten Sonra Hızlı Kilo Vermek İçin 5 İpucu
Hamilelikten Sonra Hızlı Kilo Vermek İçin 5 İpucu

Hamilelikten sonra hızlı kilo vermek için sürekli olarak elektrikli aletler üzerinde saatler geçirmenizi gerektirdiğini kim söyledi? Neyse ki durum böyle değil. Kilo vermenin en hızlı yolu; bazılarınızın hayal ettiği gibi, spor salonlarında saatler geçirmekte değil yediklerinize dikkat etmenizde.

1- Göbek yağlarından kurtulmak için kan şekerini düzenlemeye çalışın..

Kilo vermeyi engelleyen en önemli engellerden biri kan şekeri seviyesindeki dengesizliktir. Yediğiniz yiyeceklerde, özellikle şekerde çok fazla karbonhidrat bulunur bu yiyeceklerden kaçınmaya veya bunları azaltmaya çalışın; bu değişikliğin şekliniz, kilonuz ve özellikle göbek yağının yanması üzerindeki etkilerini kısa sürede göreceksiniz.

Ancak şekeri hayatınızdan çıkarmak basit değildir! Esnek olmaya çalışın ve kendinize haftada bir veya iki şekerlemeye izni verin. Kendinizi bir şey yemekten mahrum bırakarak sert olduğunuzda, onu eskisinden daha fazla tüketmeye geri döneceksinizdir.

2- Yüksek yoğunluklu kardiyo egzersizleri kilo vermenin en hızlı yoludur..

Hızlı Kilo Vermek için kardiyo egzersizleri
Hızlı Kilo Vermek için kardiyo egzersizleri

Mümkün olan en kısa sürede daha fazla kalori yakmak istiyorsanız yüksek yoğunluklu kardiyo egzersizleri yapmalısınız. Kardiyo yapmak gerçekten en hızlı kilo vermenin yollarından biridir.

Basit bir şekilde, egzersiz sırasında harcadığınız kalori miktarı, egzersizin süresiyle çarpılan bu eğitimin yoğunluğu ve gücüne eşittir. Egzersizlerin gücünü artırdığınızda, daha kısa sürede daha fazla kalori yakarsınız.

 Ayrıca, bu tür yüksek yoğunluklu kardiyo egzersizleri sizin güçlü kaslar ve zindelik kazanmanızı sağlar.

3- Su ile Hızlı kilo Vermek

insan vücudunun % 50 ‘den fazlası sudan oluşur. Vücudunuz susuz kalırsa, vücudunuzun hayati sistemlerinin etkinliğini azalacaktır , Ayrıca vücut su tasarrufu yapmak için metabolizma hızınızı azaltacaktır.

Yağ yakma oranınızı artırmak istiyorsanız, birçok araştırmanın gösterdiği gibi, kilo vermek için bol su içtiğinizden emin olun.

Ancak bunu abartacağınız anlamına gelmez, çünkü günde 4 litre su içerseniz, sık sık tuvalete gitmekten başka bir faydası olmayacaktır.

Hızlı Kilo Vermek İçin 5 İpucu..

Hızlı Kilo Verme Yönetemleri

4- Daha Çok Omega Tüketin..

Yağ asitlerinin dengesizliği de obezite ve kilo verme güçlüğü nedenleri arasındadır. İnsülin duyarlılığınızı artırarak ve iltihabı azaltmalısınız. Omega gibi iyi yağlar fazla yağı daha iyi atmanıza olanak sağlar.

 Omega-3’ün faydalarından biri, insülin duyarlılığını artırması ve iltihabı azaltmasıdır. Bu da fazla yağın daha iyi atılmasını sağlar.

Günümüzde EPA ve DHA yağ asidi ihtiyacımızı diyetlerde karşılamak zordur. Ancak omega-3 kaynakları yağlı balıklar (somon) ve omega içeren bazı tohumlar (keten tohumu gibi) tüketilmesi bu ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar.

Topuk Çatlağı için Kolay Tedavi

5- Protein Tüketin..

Protein kaslarınız için çok önemlidir ve ideal kiloya ulaşmak için protein tüketmek çok faydalıdır çünkü: Proteinlerin iyi sindirilebilmesi için ekstra kaloriye ihtiyacı vardır.Protein tokluk hissini artırır.
Kas kaybının önlenmesini ve Şekerin emilimi azaltır bu da kan şekerinin düzenlenmesini olumlu yönde etkiler.

error: Content is protected !!